چالش کدنویسی آنلاین واحد الکترونیکی (چکاوا)

با مصوبه کمیته اجرایی مسابقه آنلاین کدنویسی چکاوا، شرکت داوطلبان حضور در این چالش هیجان انگیز به صورت رایگان صورت پذیرد و مبالغ شرکت کنندگانی که تاکنون ثبت نام کرده اند نیز طی سازوکاری که اطلاع رسانی خواهد شد به افراد عودت داده شود.

در مرحله اول بزرگترین مسابقه کدنویسی آنلاین کشور شرکت کننده ها می توانند از هر زبان برنامه نویسی استفاده کنند و سوالات در این مرحله بصورت الگوریتمی بوده و شامل ۵ سوال (ساده تا چالشی ) می باشد. مدت زمان آزمون نیز ۴ ساعت خواهد بود.

لازم به ذکرست داوری و نمره‌دهی کدها در این مسابقه، بصورت داوری خودکار با استفاده از سامانه خودکار داوری پروژه ها صورت می گیرد.

همچنین در مرحله دوم شرکت کننده ها تنها می توانند از دو زبان php و #c استفاده کنند. شایان ذکرست در مرحله تخصصی صفحه کیبورد شرکت کننده ها جهت ایجاد تعامل بهتر و مناسب تر بین شرکت کنندگان مسابقه و داوران، مونیتور می گردد و افراد شرکت کننده باید webcam خود را روشن کنند.

به نفرات اول تا سوم این مسابقه آنلاین به ترتیب ۴، ۳ و ۲ میلیون تومان اهدا می گردد. همچنین مقرر شد به نفرات چهارم تا بیستم مچ بند هوشمند تعلق گیرد. جوایز نیز همزمان با برگزاری مراسم پایان سال واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

شایان ذکرست مراحل اول و دوم این رویداد در تاریخهای نهم و ۱۵ اسفند انجام‌می شود و علاقمندان برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند از امروز تا چهارم اسفندماه به سایت http://chakava.iauec.ac.ir مراجعه کنند.