درباره واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی، بزرگترین دانشگاه الکترونیکی (مجازی) در غرب آسیاست. این دانشگاه، در سال ۱۳۸۴ تاسیس شده است و تاکنون بیش از ۲۰۰۰۰ نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.
واحد الکترونیکی تنها دانشگاه مستقل و غیرحضوری در کشور است. هم اکنون بیش از ۱۵۰۰۰ دانشجو در ۴۰۰ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در چهار دانشکده فنی و مهندسی، علوم انسانی، مدیریت و علوم پایه مشغول به تحصیل هستند.
صرفه جویی در وقت؛ اولین مزیت تحصیل در واحد الکترونیکی
واحد الکترونیکی فرصت بزرگی را برای علاقه مندان به تحصیل فراهم آورده تا هیچکس از تحصیل در مقاطع عالی، محروم نماند.

تحصیل در این واحد برای کسانی که به وقت خود اهمیت می‌دهند و همیشه به دنبال استفاده بهینه از زمان خود هستند، مناسب است. برگزاری آنلاین کلاس، حذف زمان رفت و آمد، حذف فرآیندهای وقت گیر اداری، دسترسی به کلاس ها از طریق فایلهای ضبط شده در هر زمان و مکان و…. موجب شده است تا دانشجویان این واحد بتوانند وقت خود را به بهترین شکل مدیریت نمایند.
دانشجویان واحد الکترونیکی در دوران دانشجویی بدون نیاز به حضور فیزیکی از آغازین مرحله ثبت نام تا مرحله دفاع پایان نامه، یک تحصیل کاملا مجازی را تجربه می‌کنند. دانشجویان می‌توانند از طریق لب تاپ، سیستم کامپیوتر و حتی گوشی موبایل در کلاسهای آنلاین حضور پیدا کنند. محیط کلاس به صورت تعاملی می‌باشد و دانشجو می‌تواند در حین درس با استاد گفتگو کرده و سوالات خود را بیان کند و در جهت رفع اشکالات و ابهامات درسی خود برآید. همچنین امتحان پایان ترم نیز در ۳۶ حوزه مختلف و در تمامی مراکز استان ها برگزار می‌شود و دیگر نیازی به حضور در پایتخت برای برگزاری امتحان نیست.
تحصیل در این واحد مناسب چه کسانی است؟

این دانشگاه بهترین انتخاب برای کسانی است که با معضل مدیریت زمان و محدودیت حضور فیزیکی مواجه‌اند.
واحد الکترونیکی، مسئولیت اجتماعی خود را به نحوی تعریف نموده تا زنان خانه دار، کارمندان و معلولین و کسانی که به دلیل شرایط اقتصادی از ادامه تحصیل باز مانده اند، با بهره مندی از تسهیلات ویژه از امکان تحصیل در دانشگاه بهره مند شوند.
بانوانی که که به علت مسئولیت خانه‌داری یا فرزندداری قید تحصیل را زده اند، کارمندان و مدیرانی که به علت مشغله کاری فراوان از تحصیل دور مانده اند، معلولینی که به علت محدودیت تردد و رفت و آمد از ادامه تحصیل صرف نظر کرده اند، افرادی که به واسطه شرایط کاری مدام در سفر هستند و…. همه و همه می‌توانند از این فرصت بهره مند شوند.
واحد الکترونیکی خود را موظف می داند که شرایط برابر تحصیلی برای همه گروه ها فراهم آورد تا کسی از تحصیلات دانشگاهی محروم نماند.
تحصیل برای همه، راهکار تحقق عدالت آموزشی
شیوه تحصیل و ثبت نام

دانشجویان در کلاسهای آنلاین می توانند سوالات و نظرات خود را با اساتید و دیگر دانشجویان در میان بگذارند. همچنین اگر دانشجویی نتوانست در کلاس آنلاین حضور پیدا کند، می تواند به فایل ضبط شده کلاسها و جزوات ارائه شده از سوی اساتید در هر بازه ای از زمان دسترسی داشته باشد.
امتحانات در بیش از ۳۶ حوزه امتحانی در اقصی نقاط کشور برگزار می گردد. دانشجویان پیش از آغاز امتحانات در هر ترم می توانند حوزه امتحانی خود را انتخاب نمایند و در نزدیکترین نقطه به محل سکونت خود، امتحان دهند.

واحد الکترونیکی؛ واحد پاسخگو

در واحد الکترونیکی دانشجویان لحظه به لحظه می توانند با کارشناسان و کارمندان این واحد در ارتباط باشند. واحد پشتیبان فنی این واحد همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۲۲، پاسخگوی دانشجویان است تا امکان اتصال به کلاس و رفع مشکلات فنی فراهم باشد.
همچنین کارمندان بخش های مختلف در روزهای زوج، از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۶:۳۰، پاسخگوی تلفنی دانشجویان خواهند بود.
از سوی دیگر دانشجویان در هر ساعتی از شبانه روز می توانند مشکلات آموزشی، پژوهشی و فنی خود را از طریق سامانه پاسخگویی(تیکتینگ) مطرح نمایند و حد اکثر طی ۴۸ ساعت پاسخ خود را دریافت کنند.
علاوه بر سه راه ذکر شده، هر هفته در روزهای یکشنبه، جلسه آنلاین پاسخگویی میان دانشجویان و مدیران واحد الکترونیکی برگزار می شود. در صورتی که دانشجویان نیاز به ارتباط مستقیم با مدیران داشته باشند، می توانند در این جلسه شرکت نموده و سوالات و مشکلات خود را بی واسطه بیان نمایند.
این واحد با شعار “واحد الکترونیکی، دانشگاه پاسخگو”، خود را ملزم به پاسخگویی به دانشجویان می داند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه به آدرس:  http://iauec.ac.ir  مراجعه نمایید.

ایتا : https://eitaa.com/iauec
بله: https://ble.im/iauec
سروش: https://soroush.com/iauec

درباره واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

شاید این مطالب برای شما جالب باشند !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 2 =